YILBAŞI Bulgaristan Sofya Turu 2 Gece 3 Gün

  • Yer:
  • Süre: 4 Gün
  • Başlangıç: 29/12/2017
  • Bitiş: 01/01/2018
  • Fiyat: €119

Yılbaşı – Bulgaristan Sofya turu – 29 Aralık İstanbul Çıkışlı 2 gece 3 gün otobüsle

1. Gün 30 Aralık : İstanbul – Edirne – Sofya

21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 21.30 Mecediyeköy Migros Önü, 22.00 Bakırköy Ömür Alış Veriş Merkezi Önünden hareketle , Araç İçi ikramları eşliğinde Çorlu – Edirne-Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo–Plovdiv-Sofya karayolu takip edilerek Sofya’ya yolculuk. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde sekiz saattir sürmektedir.

2. Gün  Sofya

Sabah saatlerinde SOFYA’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı ekstra ücret ödeyerek otelimizde aldıktan sonra panaromik şehir turumuza Başlaıyoruz.; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise’si, Aya Sofya Kilise’si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk’ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman akşam konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Metro alışveriş ve teleferik ile Vitosha dağı turuna katılabilirler.(25 EUR)

3. Gün  Sofya

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Bulgaristanın eski Başkenti ve tarihsel dokusu ile bilinen dört tepe üzerine Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir turuna katılabilirler.(40 EUR)

Dileyen misafirlerimiz  ekstra Düzenlenicek olan Yılbaşı Eğlencesine katılabilirler, leziz yemekler, müzik eşliğinde sınırsız eğlence.(80 EUR)

4. Gün  : Sofya – Plovdiv (Filibe) – Edirne – İstanbul

Sabah Sofya da otelimizde kahvaltı.Kahvaltı sonrası otelden hareket ederek iki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv e geliyoruz. Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü – NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans,Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak.Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu’nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde hertürlü kültüler faliyetlere ev sahipligi yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfitiyatro – bir sonraki gorülmeye değer yer. Djumaya camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de görüceğimiz yerler – Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya.Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman.Serbest zaman sonrası Türkiyeye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde gümrük kapısına geliyoruz. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport,gümrük işlemleri ve free shops alış verişinden sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden gece İstanbula ulaşarak, misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Ücret Bilgisi:

İki Yada Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı : 119 EUR
Single Oda da Konaklama                    : 169 EUR
02-11 yaş Çocuk (2yetişkin yanında)  : 89 EUR

Fiyata Dahil Olan Hizmetler 
Luks Viya Travel otobusleri ile ulasim
* Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
* 4*’lı otellerde oda + kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Araç içerisi su ikramı

*Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Otelde alınan ekstralar.
* Tüm kişisel harcamalar
* İlk gün sabah kahvaltısı
* Öğle ve aksam yemekleri.
* Bulgaristan Vizesi 100 Eur (Yeşil Pasaport Sahiplerı Vizeden Muaftırlar).
* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
* Yurtdisi seyahat saglik sigortasi