Efsane Kore Gezisi Turu

 • Süre: 7 Gün
 • Başlangıç: 15/05/2018
 • Bitiş: 22/05/2018
 • Fiyat: €2,200

Seul-Busan-Jeju Adası-Bulguska Tapınağı-Itaewon

                EFSANE KORE GEZİSİ
1.GÜN İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan OZ 0552 sefer sayılı Asiana Havayolları uçağı ile saat 17:30’da Seoul’e hareket.Asya kıtası boyunca uçuş.

2.GÜN Uzun bir yolculuk sonrası sabah saat 09:20’de Seoul Incheon Uluslararası Havaalanın’a iniyorsunuz .Siz değerli misafirlerimiz ile rehberimiz dış hatlar terminalinde buluşuyor .Bizi bekleyen aracımızla Kore’nin başkenti Seoul’e hareket ediyoruz.Yarım gün şehir Turu. İlk durağımız Seoul’ün simgesi N-Tower . Namsan Dağı ‘nda yer alır ve 236 m. yüksekliği ile Seoul’ün en yüksek yerinde konumlanmıştır. Kulenin camlı gözlem yerinden şehrin manzarasının tadını çıkarıyoruz.Ardından Insadong Atika Bölgesi,Itaewon gezisi sonrası dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.Konaklama otelimizde.

3.GÜN Kahvaltı otelimizde.Bugün tümgün Seoul turu yapıyoruz. 1395 yılında Jeoson Hanedanlığı tarafından yapılan  aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Kuzey Sarayı olarak da bilinen Gyeongbokgung Sarayı’nı gezimize başlıyoruz.Modern bir şehrin ortasında görkemli bir şekilde yükselmiş bina geçmişin izlerini taşımakta olup geleneksel mimarisinden etkileneceğiniz  muhteşem bir yapıdır.Saray gezisi bittikten Kore Halkın geçmiş yaşantısını hissedebileceğiniz Ulusal Halk Müzesi’ne geçiyoruz. Ardından Kore’nin ünlü bölgelerinden Gangnam Bölgesi .Dünya çapında ünlü PSY’nin Gangnam Style şarkısı adını buradan almıştır.Bugünkü son durağımız Myeongdong alışveriş bölgesi.Konaklama otelimizde.

4.GÜN Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımızla Gyeongju’ya hareket ediyoruz.Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Gyeongju’da 1995 yılında UNESCO Dünya mirası listesine giren Bulguksa Tapınağı ve Seokuram Grotto gezisi yapıyoruz. Bulguksa tapınağı Kore’nin en ünlü tapınakları arasında olup heybetli görünüşü ile insanları etkilemektedir.Seokgurom Grotto Buda’ya yapılan Dünya’nın en güzel türbelerinden biridir.Merkezinde bulunan Budha heykeli ağaçlarla kaplı tepelerin arasından Doğu Denizi’nin ufkuna  bakmaktadır. Sırada Gyochon Köyü bulunuyor.Bu köyde geleneksel mimariyi ve  yerleşimini görüyoruz. Son durağımız gece Donggung Sarayı ve Wolji Göleti turu.Kore tarihinde önemli bir yere sahip Shilla Krallığı’nın önemli saraylarından olan Donggu Sarayı ziyaretimiz esnasında dönemin muhteşem mimarisi ve doğanın gece birleşimiyle büyüleneceksiniz.Bugün konaklamamız Gyeongju’da .

5.GÜN Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Busan’a hareket .Busan ülkenin ikinci büyük kenti olup en büyük liman kentidir.Şehirdeki gezimize en popüler plajlarından olan Busan Haeundae Plajı ile başlıyoruz ve ardından  Kore Savaşı’nda şehit olmuş Türk şehitlerinin de bulunduğu Birleşmiş Milletler Mezarlığını ziyaret edip şehitlerimizi anıyoruz. Sonrasında muhteşem okyonus manzarasına sahip okyonus ve karanın güzelim buluşmasını görebileceğiniz Taejongdae Gözlem yerine gidiyoruz.Konaklama otelimizde.

6.GÜN Sabah otelimizdeki kahvaltının ardından Busan Havaalanın’a aracımızla gidiyoruz.Busan’dan Jeju Adası’a uçak ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından Jeju turumuza başlıyoruz .İlk durağımız 9 bölümden oluşan büyük bir botanik bahçesi olan Hallim Parkı  ardından Jusangjeolli Parkı .Bugünün son durağı güzel bir manzara ve doğa harikası Cheonjiyeon Şelalesi.Konaklama otelimizde.

7.GÜN Sabah otelimizdeki kahvaltının ardından Jeju Adası turumuza Seongsan Sunrise Tepesi ile Başlıyoruz. Deniz seviyesinden 182 metre yüksekteki bu alan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır.Sonrasında Seongeup Halk Köyü gezimiz bulunmakta.Halk kültürü koruma alanı ilen edilen bu köyde lav duvarlı ve saz çatılı evlerde yaşayan dost canlısı insanlarla tanışma imkanınız olabilir. Konfüçyüs tarzı tapınaklar ve okullar, antik devlet ofisleri, taş heykeller, at veya öküzle çalıştırılan değirmentaşları, hisar harabeleri, taş anıtlar, yerel danslar gibi soyut kültürel miraslar, yerel yiyecekler, yerel zanaatkarlık ve yerel ağız günümüze kadar kuşaktan kuşağa aktarılmıştır. Bu bölgede dolanırken geçmişe seyahat etmiş gibi hissedersiniz.Son olarak  Manjangul Mağarası gezisi ardından Seoul’e uçuş. Konaklama Seoul’de otelimizde.

 8.GÜN Otelimizdeki kahvaltının ardından eve dönüş vaktimiz gelmiştir. Türkiye’ye uçmak için aracımızla Incheon Havaalanı’na gidiyoruz. Asiana Havayolları OZ 552 sefer nolu saat 10:20 Uçağı ile Türkiye’ye uçuyorsunuz. Saat 16:10 artık Atatürk Havalimanı’ndasınız.

* Yukarıdaki proram gerekli görüldüğü taktirde  haber verilmeksizin değiştirilebilinir.

Tarihler :

2018

 

15 Mayıs

26 Haziran

11 Eylül

30 Ekim

Konaklama:

Busan : İBİS Haeundae Hotel vb.
Gyeongju: Swiss Rozen Hotel vb.
Seoul : IBC Hotel , Benıkea Premier Otel Bernouı vb.
Jeju   :Best Western Jeju vb.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :
 • İstanbul – Seoul – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Gimpo – Jeju Adası – Busan ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havayolları vergileri ve Sigorta
 • 6 Gece Konaklama (4 yıldızlı hotel * İki kişilik oda)
 • İngilizce Rehberi veya Türkçe yardımcı
 • Özel Ulaşım
 • Bütün yemekler
 • Giriş Ücretleri
 • Kore’deki Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
 • Alışveriş
 • Kişisel Harcamalar (İçecek, Telefon ve Etc.)
 • Rehber ve şoför bahşişleri (50-usd)