Büyük ve Yeni Orta Avrupa

  • Yer:
  • Süre: 8 Gün
  • Başlangıç: 01/03/2018
  • Bitiş: 30/04/2018
  • Fiyat: €313

İstanbul çıkışlı – 7 gece /8 gün – Konaklama 3*ve4* Oteller – Atlas HY ile – (Ham)
Almanya & Çekya& Avusturya & Macaristan
Sırbistan – Hamburg – Berlin (1) – Prag (2) – Viyana (1) – Budapeşte (2) – Novisad – Belgrad (1)

Almanya & Çekya& Avusturya & Macaristan

Sırbistan – Hamburg – Berlin (1) – Prag (2) – Viyana (1) – Budapeşte (2) – Novisad – Belgrad (1)

 

Atlas Global Tarifeli Seferi ile…


1.Gün                             İSTANBUL – HAMBURG – BERLİN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde İstya tur deski önünde 06.30’da buluşuyoruz. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Atlas Global’in KK 6093 sefer sayılı uçuşu ile 10.20’de Hamburg’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11.30‘ da Avrupa’nın en büyük ikinci limanına ev sahipliği yapan, Orta ve Kuzey Avrupa ticaretinin dünyaya açılan kapısı, kanallar şehri Hamburg’a varışımıza istinaden yapacağımız şehir turu esnasında Şehir Limanı, Binnen ve Aussenalster gölleri, Balık Pazarı, Hamburg Tren Garı, Rathaus Kulesi, Reeperbahn Caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Berlin’e hareket. Almanya’nın en gelişmiş ve en büyük şehri olan Berlin, Avrupa Kültür Başkentlerinden bir tanesi olma özelliğini elinde bulunduruyor. Yapacağımız panaromik şehir turu esnasında, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin’de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

2.Gün                             BERLİN – PRAG

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Prag’a hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Dresden turumuza katılabilirler (40 Euro).Turumuz esnasında Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Dresdeni ziyeret ediyouruz. 2. dunya savasi sonrasi küllerinden yeniden doğan, barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi, Zwinger sarayını, Bruhl terası, kral yolu, elbe nehri, kral yolu, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Prag otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesi yemekli, içecekli, müzikli eğlence turuna (60 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

 

3. Gün                                PRAG                 

Sabah kahvaltının ardından; arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Prag Şaheserleri ve Vltava tekne turuna katılabilirler (40 Euro). Alan Levy’nin‘’Hayatımın mucizesi, her sabaha 21’inci yüzyılın Prag’ında uyanmak’’ dediği gibi turumuza Vltava tekne turumuz ile başlıyoruz. Charles köprüsünden başlayacağımız tekne gezimiz sırasında gotik mimari yapıtların arasından geçerken Orta Çağ’da kısa bir yolculuk yapıyormuş gibi hissedeceksiniz. Prag Şahaserleri ve Bohemia turumuz için hareket.Doğa ile iç içe olan Petrin Tepesine ulaşımımızı 1891 yılından bugüne hizmet veren fünikülerle sağlıyoruz.1891 yılında Eyfel Kulesi örnek alınarak yapılan Petrin Gözlem Kulesinden,dünyanın en büyük statlarından olan Strahov Stadyumu, 1140 yılında kurulan Strahov Manastırı, eğlenceli Aynalar Labirenti, şehrin güney sınırlarından birini oluşturan Açlık Duvarı, şair KarelHynenchMacha heykeli, aktif olarak kullanılamayan Aziz Michael Kilisesi, 10. yüzyılda başka bir kilisenin üstüne inşa edilen Aziz Laurentius Kilisesi görebileceğiniz yerler arasındadır. Petrin tepesi gezimiz sonrasında masal şehri Prag’da,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Dünya’nın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olanSt.Vitus Katedrali, Prag’ı Bohemia’nın başkenti yapmış Kral IV. Charlesadına yapılmış olan Charles köprüsü , Eski şehir meydanı ve Dünya’nın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli Karlovy & Vary turu için hareket ediyoruz.(75 Euro). 17 .18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, ruscari buyuk petro nun, Puşkin`in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen,granat,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışverişle geçireceksiniz. Akşam yemeğimizin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

4. Gün                                PRAG – VİYANA                 

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Viyana’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cesky Krumlov turuna (35 Euro) katılabilirler. CeskyKrumlov; UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Bohemya’nın incisi olarak adlandırılan , Ortaçağ izlerini taşıyan küçük ve şirin bir kasabadır. Tur bitimi Viyana’ya transfer. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turu esnasında, Opera, Üniversite ve Parlemento Binası ile Viyana Tiyatrosu, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi göreceimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelemize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Viyana Gece turu (25 Euro) ve / veya Viyana Operası (55 Euro) turuna katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

 

5. Gün                                VİYANA – BUDAPEŞTE

Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Budapeşteye doğru hareket ediyoruz. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye varışımızda, yapacağımız şehir turu esnasında; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tuna Nehri tekne gezisi turuna (35 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer, dinlenmek üzere serbest saatler.

 

6. Gün                             BUDAPEŞTE

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Estergon &Visegrad&Szentendre turuna katılabilirler (50 Euro). Turumuz esnasında Estergon Katedrali ve Osmanlı izlerini taşıyan kaleyi görüyoruz, ardından termal bir şehir olan Visegrad’ta görkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz ve Sanatçılar şehri Szentendere’ye geçiyoruz. Şehir tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısındaki eşsiz manzarasıyla bizleri masalsı bir yolculuğa çıkarıyor. Fotograf ve hediyelik eşya için serbest zaman sonrasında otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemek ve içeceklerin dahil olduğu Cigan Gecesi turuna katılabilirler (55 Euro). Bu turumuzda Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacak eğlenceli bir akşam geçirebileceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

 

7. Gün                             BUDAPEŞTE – NOVİSAD – BELGRAD

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Novisad üzerinden Belgrad’a hareket ediyoruz. . Yol üzerinde ilk durağımız Karlofça Novisad. Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer alan ve ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesi Voyvodina bölgesine yapacağımız turumuzda ilk durağımız Karlofça (Sremski Karlovci) kasabası. Tarihi M.Ö. 7000 yıllarına kadar dayanan kasaba ilk kurulan Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmış , 18.yy’a kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi konumda olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret edeceğimiz gezimizin ardından; verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’ya özgü ‘Bermet’ şarapları ve balından satın alabilirsiniz. Ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad-a yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını resmetme şansınız olacak. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yürüyerek yapacağımız tur sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Balgrad’a transfer. Varışımızda istanden Belgrad şehir turu. Turumuz esnasında; Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitimi otelimize transfer. Odaların alınması ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstraolarak düzenelenecek olan Sırp Müziği ve Akşam Yemeği turumuza katılabilirler (45 Euro). Turumuzun ardından otelimize transfer , dinlenmek üzere serbest saatler.

 

8. Gün                                   BELGRAD – İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Havalimanına transfer. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Atlas Global’in KK 6003 sefer sayılı uçuşu ile 12:00’da İstanbul’a haret ediyoruz. Yerel saat ile 14:00’da İstanbul Atatürk Havalimanına hoş geldiniz.

Hareket Tarihleri;

10, 24 Mart 2018 Hareket

 

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz

 Atlas Global tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Hamburg (HAM) /Belgrad (BEG) – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti

 Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,

 3 ve 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklama,

 Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,

 Hamburg, Berlin, Viyana, Karlofça, Budapeşte, & Novisad ,Belgrad, şehir tanıtım turları

 İstyatur profesyonel rehberlik hizmetleri

 Otel vergileri & Turist şehir vergileri.

 TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

 Vize ücreti ve servis bedeli (140 Euro )

 İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)

 Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,

 Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL

 İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

***Tur Programımız minumum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.


***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.


*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acente sorumlu değildir. Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

***Ekstra turlar, katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

*** Acente hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.