Belgrad Turu Pegasus Havayolları İle 2 Gece 3 Gün Yaz Dönemi

  • Süre: 3 Gün
  • Başlangıç: 27/04/2018
  • Bitiş: 30/04/2018
  • Fiyat: €239

Belgrad

1.Gün: İstanbul (Sabiha Gökçen) – Belgrad

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 12.00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 15.10’da Pegasus Havayolları’na ait PC373 sefer sayılı uçağıyla Belgrad’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 15.55’de Belgrad’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panoramik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz Şehir anlamına gelen, Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz yerel restoranda ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp Müziği gecesi akşam yemeğine katılabilirler. Daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde kendilerini kaybedebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.

Yemekli Sırp Gecesi Turu: 45 Euro

2.Gün: Belgrad

Sabah kahvaltısı sonrası Novi Sad – Sremski Karlovci turumuzu gerçekleştiriyoruz Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlovac Barış Anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, Dört Arslan Çeşmesi, tarihi Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz ve yol üzerinde Petrovaradin Kalesi’nde Belgrad Kapısı, Saatkule, yukarı şehir, Uzun Kışla, Leopold Kapısı’nı göreceğiz. Ardından Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan’ın kuzeyindeki multi etnik bir eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Tam Gün Novi Sad & Sremski Karlofça Turu 55 Euro

3.Gün: Belgrad – İstanbul (Sabiha Gökçen)

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’na ait PC372 sefer sayılı uçağı ile saat 20:10’da İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na saat 23:00’de varış Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…

Tarihler:

27,30 Nisan – 04,11 Mayıs – 29 Haziran – 13,27 Temmuz –
03,31 Ağustos – 07-14-21-28 Eylül – 05,12-19 Ekim  2018

2 Gece 3 Gün

 

 

Otel Bilgisi:
3* Compas River Otel vb.
(4 Km – Yarı Merkezi)
ÜCRETE DAHİL OLANLAR

— Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (Sabiha Gökçen) – Belgrad gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

— Havalimanı vergileri

— Belgrad’da seçilen otelde 2 gece konaklamalar

— Sabah kahvaltıları

— Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

— Panoramik Belgrad şehir turu

— Türkçe rehberlik hizmeti

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli

— Seyahat sağlık sigortası

— Kişisel harcamalar

— Ekstra turlar