Hindistan Turu

 • Yer:
 • Süre: 7 Gün
 • Başlangıç: 01/03/2018
 • Bitiş: 30/04/2018

ALTIN ÜÇGEN HİNDİSTAN
Agra ( 1 ), Fatehpur Sikri , Jaipur ( 2 ), Delhi(2)
** TÜM ÖĞLE ve AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL**

ALTIN ÜÇGEN HİNDİSTAN
Agra ( 1 ), Fatehpur Sikri , Jaipur ( 2 ), Delhi(2)
***** TÜM ÖĞLE ve AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL****

 

1.Gün: İstanbul – Delhi

Saat 18.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 20.50’de  Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2.Gün: Delhi – Agra
Yerel saat 05.15’te Delhi’ye varıyoruz. Ardından kahvaltımızı yapacak ve özel transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuz ardından Agra’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra öğle yemeğimizi alacak ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz.  Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından akşam yemeğimizi de alacağımız otelimize dönüyoruz. Geceleme Agra’daki otelimizde.

3.Gün: Agra – 
 Fatehpur Sikri – Jaipur 

Sabah kahvaltısının ardından Jaipur’a doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Sonrasından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Varışımızın ardından ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olanJantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme Jaipur’daki otelimizde.

4.Gün :Jaipur – HOLLY FESTİVALİ

Kahvaltımızın ardından baharın gelişini temsil eden, renklerin festivali olan Holi Festivaline katılacağız. Her yıl dolunay sonrası kutlanan ve iyiliğin kötülüğe karşı zaferi olarak kabul edilen bu festivalde topraktan yapılan rengarenk boyalarla keyifli vakit geçirip eşsiz anlara tanık olacağız. Öğle yemeği sonrası Festival’in tadını çıkarmaya devam ediyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün : Jaipur  /

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz.  Ardından Jaipur’un merkezinde bulunanŞehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Otele transfer.  Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Fil Safarisi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Jaipur’un yaklaşık yarım saat dışında bulunan Fil kampına gidip Filler ile orman içerisinde safari turu yapıyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Ekstra Fil Safarisi Turu: 75-$ / Kişi Başı

6.Gün : Jaipur – Delhi

Sabah kahvaltımızın ardından Delhi’ye hareket ediyoruz, yaklaşık 6 saatlik yolculuğun ardından öğle yemeğimizialıyoruz. Yemek sonrası alışveriş için serbest zaman. Otele transfer. Akşam yemeğimiz otelde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve coşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.
Ekstra Tur: Bollywood Show- Kingdom of Dreams 65-$ / Kişi Başı

7.Gün Delhi – İstanbul
Gece yarısından sonra 30 dakika uzaklıkta bulunan havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından saat 06.55’ te Türk Havayollarının TK 717 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a geçiyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah 11.25’te Atatürk Havalimanına varıyoruz. Varışımızda turumuz son buluyor.
 

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

 

TURUN ARTILARI
 • UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Şah Cihan tarafından yaptırılmış Red Fort, Mahatma Ghandi’nin anısına yapılmış Raj Ghat, Hindistan’ın en büyüğü Cuma Camisi ve Chandni Chowk isimli yerel market ile Eski Delhi’yi,
 • Şehir Sarayı Müzesi’nde Rajastan Bölgesi’nin tarihine ışık tutan kültürel ve tarihi mirasları görüyor, büyüleyici Jantar Mantar Gözlemevi’ni ziyaret ediyoruz.
 • Güneş batarken, aşk uğruna yapılmış en büyüleyici yapıtlardan biri olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Taj Mahal’i keşfediyoruz.
 • 16. yüzyılda bir dönem Mughal Hanedanlığının imparatorluk kenti olmuş, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fatehpur Sikri’yi geziyoruz

 

Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

 • Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul, Delhi  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 5* Otellerde 5 gece konaklama
 • Sabah Kahvaltıları
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Tac Mahal gezisi giriş ücreti
 • Amber Kalesi’ne giriş ücretleri
 • Agra Kalesi giriş ücretleri
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 

Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Vize Ücreti  (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir)
 • Ekstra turlar,
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar

Delhi(1), Agra (1), Fatehpur Sikri , Jaipur (2), Delhi(1)
10 Aralık – 16 Aralık

 2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat

 Single Oda Farkı

 0-2 Yaş

 2-11 Yaş

 

Delhi – 5*  Vivanta by Taj Dwarka vb.

http://www.vivantabytaj.com/dwarka-new-delhi/photo-gallery.html

 

Agra – 5* Ramada Plaza  vb.
http://ramadaplazaagra.com/

 

Jaipur – 5* Holiday Inn City Centre vb.

https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/jaipur/jaicc/hoteldetail

 

 

 

 

1190 USD

334 USD 434 USD

 

 

 

 

 

 

1140 US

İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ

ŞEHİR

ANKARA

İZMİR

ADANA

KIBRIS

FİYAT

85-USD

85-USD

125-USD

140-USD

 

****Bağlantcretleri ilgili sınıftan yer olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Gidiş

Dönüş

   Tarihler

 

 Günler

 Ist- Delhi Kalkış ve İniş Saatleri

Ist-Delhi Kalkış ve İniş Saatleri

Delhi Delhi

10 Mart

16 Mart

Cuma- Perşembe

        20.50 /05.15

06.55 /11.25

Delhi Delhi

3 Nisan

9 Nisan

Pazartesi- Pazar

        20:10 / 04.35+

06.15 /10.30

Delhi Delhi

28 Ağustos

03 Eylül

Pazartesi- Pazar

       20:10 – 04:35 +

06.15 /10.30

Delhi Delhi

15 Ekim

21 Ekim

Pazartesi- Pazar

       20.10 / 04.35 +

06.15 / 10.30

Delhi Delhi

05 Kasım

11 Kasım

Pazartesi- Pazar

        20.50 / 05.15 +

06.55 / 11.25

Delhi Delhi

10 Aralık

16 Aralık

Pazar- Cumartesi

 20.50 / 05.15 +

06.55 / 11.25